Karlova Studánka

03.07.2018

Karlova Studánka je lázeňskou obcí, která se nachází v blízkosti hory Praděd. Karlova Studánka je známá svými lázněmi a podzemními minerálními prameny, které vyvěrají z rašelinišť. Tato voda je velmi léčivá, plná minerálních látek.

Charakteristickým prvkem Karlovy Studánky jsou domky se znaky podhorského dřevěného stavitelství v duchu antikizujícího klasicismu.  Obec také dostala svůj kamenný kostel, který nahradil původní dřevěnou kapli. Zajímavostí kostela je, že nemá hodiny a původní kaple byla převezena do nedaléké obce Suchá Rudná, kde stojí dodnes. 

V případě cesty autobusem doporučujeme vystoupit na vrchním parkovišti Hubertus, kde se dá zaparkovat i auto ,  přes parkoviště projít k vodopádu a pak cestou dolů projít celou obec.  V jednom z dřevěných domků si můžete načerpat minerální vodu.  Můžete navštívit i místní bazén či solnou jeskyni. Na konci obce je pak další parkoviště a i zastávka autobusu.

V obci je spousta stánků se suvenýry, tak i restaurace, cukrárny a obchody. Na oběd jsme si zašli do restaurace Džbán, kde se dá vcelku dobře najíst.